A nás trápi euroval?

Autor: Alexander Botev | 14.10.2011 o 17:25 | (upravené 14.10.2011 o 19:40) Karma článku: 4,42 | Prečítané:  543x

Posledné dni prežívame frustrujúcu debatu o schválení alebo neschválení eurovalu, suverenite, rovnom odraze zo zrkadla, dominancii Bruselu a štátov, ktoré chcú zachraňovať banky z našich peňazí, o Grékoch, Talianoch, Španieloch, čo si nevedia utiahnuť opasky a žijú na dlh. Toto vyústilo do pádu vlády, bojovanie dvoch pravicových táborov proti sebe. A otázka je prečo vlastne?

 

Slovenský príspevok do rožšíreného eurovalu je 7,7 miliardy eur. Poviete si veľa peňazí. Bývalý predseda parlamentu povedal, že nechce zadĺžiť dve generácie Slovákov a preto to so SaS odmietli. Dokonca vydal božúrku, kde vypočítava, aké je to pre našincov nevýhodné.

Moja otázka je nasledovná – prečo je niekto schopný zvaliť vlastnú vládu pre 7,7 miliardy eur sľubov (keď niekto bude potrebovať, tak mu časť z toho dáme), ale s kľudným svedomím zahlasuje za zákon, kde nás reálne zadĺži o polovicu tejto sumy len za jediný rok?

Totiž, v rozpočte na rok 2011 počíta vláda, že minie o 3,8 miliardy eur viac, ako získa.

Keď sa o štát spoločne starala pravica a ľavica, v roku 2010, vláda minula o 4,4 miliardy eur viac, než boli jej príjmy.

Za dva roky sme teda Slovensko zadĺžili o viac ako celý náš možný príspevok do eurovalu.

Ak sa niečo nezomelie vo svete (buďme optimisti), v roku 2012 sa suma dlhu navýši o ďalších 3,4 miliárd eur. V ďalších rokoch o 3,2 a 3,0 mld. eur.

Len počas troch okolitých rokov dlh narastie na 1,5-násobok záruk v eurovale. Ak by táto vláda vydržala štyri roky, zadĺžili by krajinu o takmer 2 (slovom: dva) eurovaly. Slušné, nie?

Mimochodom, táto republika ešte nikdy v histórii nevyžila zo svojich prijímov. Vždy si musela požičať a zadĺžiť obyvateľov, za celých 20 rokov, každučký rok.

A my zhadzujeme vládu pre nejaký euroval?


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?