Prvé 2 týždne s novým iPhone 12 pro

Autor: Alexander Botev | 12.11.2020 o 23:54 | Karma článku: 1,48 | Prečítané:  387x

Po cca desiatich dňoch používania iPhone 12 pro mám ako človek, čo prešiel z iPhone SE tieto postrehy:

 1. Prechod na nový telefón nepočítal s tým, že medzitým vyjde nová verzia iOS, takže najprv som musel upgradnúť nový telefón a až tak preniesť nastavenia.
 2. Neviem, prečo niektoré aplikácie dokážu preniesť používateľské meno a heslo (rovno ju môžem používať bez nutnosti sa prihlasovať), niektoré si zapamätali len meno, no väčšina žiadne údaje. Potom som niekoľko hodín zisťoval, či som v tej ktorej aplikácii registrovaný cez Facebook, Twitter, Linkedin alebo e-mailom a ktorým. Toto bola najotravnejšia vec, ktorá mi skazila zvyšky radosti z prechodu na nový telefón. Tá prvá radosť sa pokazila bodom jedna. Akože nikto tam nemyslel na také veci?
 3. Displej, čoho som sa najviac bál, tak vôbec nemám problém s veľkosťou dispeja, ktorá mi narástla zo 4" na 6,1". Trocha mi vadia aplikácie, ktorým len narástli "centrimetre", ale inak sa nič nezmenilo. Príkladom je Apple Podcast, čo je strašné aj tak
 4. Telefón sa mi drží pomerne dobre, nekĺže sa z ruky.
 5. Trocha mám problém s ergonómiu power button, ktorý je naboku a ja som zvyknutý ho mať hore. Keď chcem telefón vypnúť, tak na opačnej strane sú tlačidlá hlasitosti a aby som neurobil screenshot, musím si chytiť telefón iným spôsobom, ako ho bežne držím.
 6. Samotný aparát je drahý, tak som si kúpil aj nenormálne drahý originál priesvitná obal, nech sa neskryje modrá farba telefónu. Ale ten obal robil niekto, kto nemá cit pre ergonómiu. Na jednej strane obopína telefón z každej strany, no tým pridáva milimeter z každého rohu a tak sa mi telefón drží nepohodlne. Navyše samotný obal je klzkejší, než telefón, takže mám pocit, že ľahšie hrozí vyšmyknutie. Tiež nerozumiem, prečo potrebovali na obale dať do priestoru výrez na fotoaparáty, čiže ani v obale telefón neleží na stole pevne, ale sa pri ťukaní do obrazovky hýbe.
 7. Fotoaparát je iná liga, oproti tak 5-ročnej technológii SE, radikálny posun vpred. Neviem si zatiaľ zvyknúť na ovládacie prvky aplikácie foťáku, kde z každej strany vychádza nejaké nastavenie. Toto potrebujem ešte zmajstrovať
 8. Dosť ma ale trápi ten fotoaparátový výčnelok, ktorý je tak hlúpo inžiniersky navrhnutý, že pri kladení telefónu na stôl, prvý dotyk so stolom spraví sklíčko šošovky (to v zásade vytŕča nad rámec kovovej obruče).
 9. Uvažoval som, či neostať pri menšom tele a kúpiť si 12 mini, keďže technológia je veľmi podobná, ale moje pohnútky ťahala túžba vyskúšať lepšiu variantu a ísť do rizika s displejom a veľkosťou. Každopádne, teraz už neviem ovládať telefón jednou rukou a vždy tam musia byť dve. Na jednej strane je to dobre - pri bicyklovaní sa môžem venovať len jazde (nespadne mi telefón na zem), na druhej, nie vždy sú obe ruky voľné.
 10. Tým, že telefón je taký veľký, mávam problém pri telefonovaní napasovať slúchadlo k uchu. Doteraz som bol zvyknutý (a neuvedomoval si), že hranica prístroja sa dotýkala nejakej časti na hlave a keď tam teraz priložím telefón, tak vlastne reproduktor je mimo ucha a nepočujem druhú stranu. Samotný otvor na reproduktor je teraz polovičný s pôvodným v SE
 11. Samotné telefonovanie zdá sa byť fajn aj v hlučnom prostredí (okoloidúce autá na rušnej 4-prúdovke, do toho motocykle), keď druhá strana nemá problém počuť môj hlas. 
 12. Baterka mi zatiaľ vydrží celý deň normálneho používania (telefonáty, sociálne médiá, podcasty, hudba, safari) a na nabíjačku ide večer s rezervou 20-30%. 
 13. Kúpil som si 256GB verziu, lebo starý iPhone bol 64 a to som mal veľký problém s miestom. Teraz ho mám na rozdávanie a môžem to len odporučiť. :)
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vagovič: Jankovská taktizuje, ešte sa jej rozviaže jazyk

Kniha Vlastnou hlavou sleduje Ficov pád.

Dobré ráno

Dobré ráno: Boris Kollár mal iný režim ako zvyšok Slovenska

Šéf parlamentu v piatok nemocnicu opúšťa.


Už ste čítali?